Агрономія

Після спалювання сухостою ґрунт відновлюється щонайменше 5-6 років

Цього року набув чинності закон про суттєве збільшення штрафів за спалювання сухостою та листя й інших залишків рослинності на полях і пасовищах – тепер підпали обходяться громадянам штрафами від 3060 грн до 6120 грн. Втім, такі протиправні дії не припиняються, в тому числі через необізнаність людей щодо шкоди спалювання сухостою та листя.

Відтак, експерти департаменту BASF Agricultural Solutions підготували інфографіку, на якій продемонстрували наслідки спалювання трави для ґрунтів та розвінчали популярні міфи, повідомляє пресслужба компанії. 

«Ми в BASF завжди піклуємося про довкілля. Адже високі врожаї – це комплексна робота аграріїв, компаній-виробників препаратів із захисту рослин та самої природи. Маючи в руках такі потужні ресурси як українські ґрунти, ми можемо отримувати рекордні прибутки. Звісно, якщо працюватимемо в синергії з довкіллям та одне з одним», – зазначають у компанії.

Так, спалювання сухої трави, листя та інших залишків рослинності призводить до згорання гумусу та загибелі мікрофлори ґрунту, після чого він відновлюється щонайменше 5-6 років. Вогонь також знищує корисні організми, що здатні боротися зі шкідниками, а також комах, якими харчуються птахи, птахів, що знищують шкідників тощо.

Детальніше про міфи щодо спалювання сухостою, а також шкоду від нього – в інфографіці від компанії BASF: