Агрономія

Підживлення борною кислотою краще впливає на врожайність пшениці, ніж регулятор росту

Підживлення борною кислотою краще впливає на врожайність пшениці, ніж регулятор росту

Використання регулятора росту рослин дає менш позитивний ефект, ніж застосування борної кислоти у підживлення.

Про це свідчать результати досліджень, проведених фахівцями Лабораторії родючості ґрунтів та ґрунтозахисних технологій ДП «ДГ «Донецьке» ННЦ «ІҐА імені О. Н. Соколовського».

У результаті досліджень виявлено, що при застосуванні регулятора росту рослин приріст урожаю озимої пшениці становить 11,6%.

Водночас у разі самостійного використання борної кислоти (борне добриво на основі борної кислоти H3BO3) як у некореневе, так і в кореневе підживлення, спостерігалося збільшення врожайності на 19 та 19,3% відповідно.

За висновками науковців, це свідчить про те, що дефіцит бору є обмежувальним чинником урожаю культури.

У той же час спільне використання борної кислоти тарегулятора росту рослин незалежно від послідовності внесення цих препаратів зменшує ефект від підживлення бором.

Приріст урожаю внаслідок композитивного застосування борної кислоти з регулятором росту рослин становить 8,5 та 12,8% залежно від послідовності підживлення (варіанти із застосуванням у перше чи друге підживлення борної кислоти відповідно).

За таких умов спостерігається погіршення ефекту від мікродобрива, що свідчить про конфлікт у дії борного добрива та регулятора росту рослин.

Ефект застосування регулятором росту рослин цитокінинової та акусинової природи має протилежний напрямок, що компенсує процеси, запущені внесенням бору.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!