Підвищити урожайність деяких культур можна за рахунок регулювання часу їх цвітіння, – вчені
Дослідники Центру Джона Інесса зробили крок у дослідженні механізмів, що дають змогу посівам сільгоспкультур синхронізувати цвітіння зі сприятливими умовами, пише Farminguk.
Так, вивчення сортів олійного ріпаку свідчить про те, що покращити врожаї можна, якщо «змусити» їх цвісти у кліматично зручний час.
«Час цвітіння – ключова адаптаційна та агрономічна риса. У моделі рослини Arabidopsis thaliana, як відомо, природні зміни в рівнях експресії квіткового репресора (FLC) лежать в основі відмінностей у часі цвітіння. Ця варіація дозволила арабідопсису рости в різних кліматичних зонах по всьому світу», – пояснюють дослідники з центру Джона Іннеса.
Комерційно важливі культури, такі як ріпак, тісно пов’язані з арабідопсисом, що дає підстави застосувати таку модель до цієї культури.
«Саме така загальна динаміка FLC може в майбутньому дозволити дослідникам розробляти культури з генетичними комбінаціями, які цвістимуть у конкретних середовищах», – зазначив професор Річард Морріс із Центру Джона Іннеса.
Наразі вчені досліджують поведінку різних комбінацій алелів FLC. Вони отримують більш детальні динамічні дані різних копій FLC у відповідь на холод з різним генетичним фоном.
Нагадаємо, вчені знайшли новий метод захисту сільгоспкультур та підвищення їх урожайності. Раніше повідомлялося, як на урожайність культур впливають циркадні ритми.