Агрономія

Підвищення чисельності мишей можливе за стійкого снігового покриву

Температурний режим та достатня кількість повноцінних кормів на переважній більшості території України забезпечують нині задовільну життєдіяльність мишоподібних гризунів. Втім, значного підвищення чисельності мишей та активного їх розселення не відмічається. В озимих посівах майже усіх регіонів нараховується 1-3, максимум до 4 жилих колоній на гектар з 2-7 жилими норами.

Про це йдеться у звіті Держпродспоживслужби щодо фітосанітарного стану сільгоспкультур.

У заселених гризунами багаторічних травах, садах, неорних землях, полях після просапних культур мають місце 1-5 осередководо 6 жилих колоній на гектарі з чисельністю жилих нір на одну колонію – 2-10 штук. За слабкого та середнього ступенів гризунами пошкоджено 1-2% рослин озимих зернових та ріпаку, багаторічних трав.

«Загроза підвищення чисельності мишей та їх шкідливості, передусім в озимині, межуючій з неугіддями та багаторічними травами, ймовірна в разі стійкого снігового покриву, під яким за наявності достатньої кількості корму гризуни далі розмножуються», – йдеться в повідомленні.

Інтенсивність подальшого розвитку та поширення, а також рівень шкідливості будуть визначатись передусім погодними умовами та ефективністю винищувальних заходів, які здійснюють на площах зі щільністю гризунів понад 3-5 колоній на гектарі, через внесення в жилі нори дозволених до використання родентицидів.

Нагадаємо, із мишоподібних гризунів на полях нині переважають полівки.