Агрономія

Під озимий ріпак слід застосовувати вологоощадний обробіток ґрунту

У разі, коли попередником озимого ріпаку є зернові культури, застосовують поверхневий обробіток ґрунту. Передпосівний обробіток проводять тільки упоперек або по діагоналі планованого напряму сівби.

Про це в коментарі AgroTimes розповів завідувач відділу агротехнологій та впровадження Інституту олійних культур НААНУ Олександр Поляков. 

«Обробіток ґрунту  має бути спрямований на збереження вологи на глибині закладення насіння та створення твердого насіннєвого ложа. У випадку розміщення озимого ріпаку по чорному пару проводиться зяблева оранка. Навесні зяб вирівнюють культиваторами і боронами на глибину 8-10 см. Чорний пар упродовж весняно-літнього періоду підтримують в чистому вигляді. Культивації чорного пару необхідно закінчити не пізніше ніж за 2-3 декади до висіву насіння озимого ріпаку. Щоб уникнути висушування посівного шару ґрунту, глибина останньої культивації має бути не більше 4-5 см. Після ранніх попередників, зайнятого пару проводять напівпарову підготовку ґрунту», – поінформував науковець.

Читайте також: Найкращим попередником для ріпаку є пар