Агрономія

Під час захисту зернових від хвороб краще проводити профілактичне оброблення фунгіцидами

Під час захисту зернових від хвороб краще проводити профілактичне оброблення фунгіцидами

Профілактичне оброблення зернових культур фунгіцидами набагато дешевше і ефективніше в захисті від хвороб порівняно з обробками в період вегетації.

Діючі речовини препарату переміщуються по ксилемі рослин у її верхні частини, що дозволяє ефективно захистити молоді листки й запобігти ураженню культури, завдяки чому фунгіцид забезпечує період захисної дії від 3 до 54 тижнів.

Результатами досліджень Харківського національного аграрного університету встановлено, що одноразове застосування фунгіцидів на основі ципроконазолу й азоксистробіну з нормою витрати 0,5 л/га зменшувало поширеність борошнистої роси на 10-11%, а розвиток хвороби – на 5-7%.

У таких умовах технічна ефективність препарату становила 69,5%, а приріст урожайності пшениці озимої в порівнянні з контролем – 0,42 тонн/га.

Це пояснюється тим, що фунгіцид порушує життєвий цикл грибів під час проростання спор, інфікування та росту патогенів.

У листку пшениці він переміщувався акропетально і трансламінарно, значно впливаючи на фізіологічні процеси рослин шляхом регулювання гормонального балансу, активування антиоксидантного захисту, оптимізації водного обміну й засвоєння азоту.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!