Агрономія

Під час весняного кущення озиму пшеницю уражатимуть кореневі гнилі

Під час весняного кущення озиму пшеницю уражатимуть кореневі гнилі

Цього року за весняного кущіння озимого пшениці на посівах проявлятимуться кореневі гнилі, які прогресуватимуть до етапу молочновоскової стиглості, особливо на стерньових попередниках.

Такі прогрози роблять вчені Національного університету біоресурсів і природокористування України.

Згідно з ними, основними типами кореневих гнилей у Степу, як і в попередні роки, будуть гельмінтоспоріозна, фузаріозна, осередково офіобольозна і церкоспорельозна.

У Лісостепу і Поліссі основними типами хвороби, крім зазначених вище, будуть змішані фузаріозно-гельмінтоспоріозна та фузаріозно-церкоспорельозна гнилі.

У господарствах Львівської, Івано-Франківської та Волинської областей можливе незначне локальне проявлення пітіозної кореневої гнилі. Ураження рослин кореневими гнилями призводитиме до осередкового розвитку білоколосості та щуплозерності зерна.

Найбільш інтенсивне ураження рослин кореневими гнилями спостерігатиметься в окремих осередках за умов поганої аерації ґрунту, прохолодної дощової погоди, вегетації рослин на ущільненому бідному на поживні елементи ґрунті, частого повертання культури на попереднє місце.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!