Агрономія

Пестициди зберігаються в ґрунті десятки років, - дослідження

Пестициди, що застосовуються для обробки полів від шкідників і патогенів, зберігаються в ґрунті десятки років. До такого висновку дійшли вчені з відділу екологічних наук і технологій Американського хімічного товариства (ACS), пише Phys.org.

Дослідження проводилося на 100 фермах Швейцарії для визначення кількості пестицидів у ґрунті, а також їхнього впливу на здоров’я ґрунту. Важливо, що дослідження провозилося не тільки в господарствах із традиційною технологією обробки земель з використанням ЗЗР, а і в господарствах, які вже понад двадцять років спеціалізуються безпосередньо на органічному виробництві.

Дослідники виміряли характеристики поверхні ґрунту і концентрацію 46 регулярно використовуваних інсектицидів, продуктів їх розкладу в пробах з кожного поля. Експерти виявили залишки пестицидів на всіх об’єктах, в тому числі і на територіях господарств, які пройшли перепрофілювання на органічне виробництво багато років тому.

Загальна кількість синтетичних хімікатів і їх концентрація на органічних полях була нижчою, ніж на «класичних», втім, на відносно чистих територіях в поверхневому шарі ґрунту вчені виявили декілька гербіцидів і один фунгіцид.

Крім того, команда вчених зафіксувала найнижчий показник за вмістом у ґрунті корисних мікробів на тих полях, де постійно застосовувалися ЗЗР. Виходячи з отриманих даних, вчені зробили висновок, що використання синтетичних хімікатів погіршує здоров’я ґрунту.

В ході дослідження експерти встановили, що залишкова кількість отрутохімікатів може фіксуватися на екополях через їх повітряно-крапельне перенесення з оброблених територій на вільні від пестицидів.

Нагадаємо, українські річки вперше перевірили на забрудненість пестицидами. Раніше було названо переваги застосування біологічних препаратів.