Агрономія

Переваги й недоліки мілкого обробітку ґрунту, – досвід

За мілкого обробітку ґрунту сівба здійснюється на глибині 1,5-2 см, що дає змогу отримати швидкі сходи та сприяє меншому ураженню хворобами й шкідниками.

Про це AgroTimes розповів Леонід Ільчишин, заступник генерального директора Група компаній «Дедденс Агро» (Рівненська область).

«Такі культури, як горох, ярі овес та ячмінь ми сіємо відразу після першого обробітку, сою чи цукровий буряк можемо сіяти після першого обробітку за умови високої його якості або після другого обробітку, – додав він. – Завдяки якісному закриттю вологи насіння швидко проростає».

У той же час, мілкий обробіток вимагає початку сівби якомога раніше, але, звичайно, за досягнення оптимальної вологості й температур та дотримання строків сівби, які різняться в кожному господарстві залежно від посівного матеріалу.

Для сівби «Дедденс Агро» залучає всю техніку, щоб провести цю операцію максимально швидко і не дати волозі випаруватися.

Крім того, закривають вологу після кожного дощу. Таким чином порушують кірку на ґрунті, поліпшують рослинам умови для проростання та запобігають появі щілин у ґрунті.

Нагадаємо, міжрядний обробіток варто здійснювати мінімум раз на тиждень.