Озимі перебувають у стані неглибокого зимового спокою
Повсюди в Україні впродовж поточного тижня спостерігалася нестійка за температурним режимом погода. Подекуди відмічали опади у вигляді дощу, мокрого снігу, на поверхні ґрунту приморозок. Перепади нічних і денних температур повітря обумовили уповільнену вегетацію, на кінець звітного періоду озимі культури в більшості областей перебували в стані неглибокого зимового спокою.
Про це йдеться у щотижневому звіті Держпродспоживслужби щодо фітосанітарного стану сільгоспкультур.
Осередково у Степу та західних областях Лісостепу на 3-25% обстежених площ посівів озимої пшениці, за чисельності 0,3-1 екз. на кв.м, триває малоактивне живлення личинок хлібної жужелиці.
У Дніпропетровській області відмічено припинення живлення та розпочалося опускання гусениць фітофага у нижні шари ґрунту на зимівлю. За надпорогової чисельності (2-3 і більше личинок жужелиці на кв.м) та температури повітря не нижче +5°С озимі зернові у фазу кущіння захищають обприскуванням дозволеними препаратами.
Скрізь через зниження температури повітря, в посівах озимих зернових культур стримується розвиток та поширення борошнистої роси, септоріозу, гельмінтоспоріозу, бурої листкової іржі, кореневих гнилей.
Запас інфекції цих хвороб зберігається на 2-8% рослин озимої пшениці у Кіровоградській, Одеській та Черкаській областях відповідно. За потепління та достатньої зволоженості повітря (90-100%) можна очікувати подальшого розвитку хвороб.
Нагадаємо, температура повітря та кількість опадів у грудні очікується близькою до норми.