Агрономія

Озимі на Житомирщині перебувають у неглибокому зимовому спокої

Озимі на Житомирщині перебувають у неглибокому зимовому спокої

Погодні умови першої декади березня на Житомирщині визначались переважно хмарною, в окремі дні сонячною погодою, з незначними дощем та снігом. Перезимівля посівів озимих культур в умовах початку весняного періоду проходить задовільно. Рослини перебувають у неглибокому зимовому спокої.

Про це інформує ГУ Держпродспоживслужби в Житомирській області.

Сільгосппідприємства області розпочали підживлення озимих культур азотними добривами, триває робота з доведення насіння до посівних кондицій, сортозаміна та сортооновлення посівного матеріалу ярих культур.

За обстеження посівів озимої пшениці трапляються ураження сніговою пліснявою 0,5% рослин, загальна площа ураження – до 8%. Кореневими гнилями уражено 0,5-1% рослин, загальна площа ураження – 5%. Борошнистою росою уражено 8% рослин, загальна площа ураження – 10%.

За обстеження посівів озимого ріпаку виявиди ураження альтернаріозом до 5% рослин з розвитком хвороби 0,1%. Загальна площа ураження – 10%. Сніговою пліснявою уражено 0,2% рослин, загальна площа ураження – 8%.

Чисельність мишоподібних гризунів незначна та не перевищує економічний поріг шкодочинності. Колонії шкідників переважно сконцентровані поблизу лісосмуг, по краях полів. У посівах озимих зернових культур заселення мишоподібними гризунами  обліковувалося  від 1-2 жилих колоній/га, в яких від 1-3 жилі нори, на посівах  багаторічних трав від 2-3 жилих колоній/га, в яких від 2-5 жилі нори, на неорних землях 2-3 жилих колоній/га, в яких від 3-5 жилих нір.  

Нагадаємо, умови для завершення перезимівлі озимих у лютому були сприятливі.