Агрономія

Озимі на Поліссі починають відновлювати вегетацію

озимі

Із 21 березня на Поліссі спостерігаються середньодобові температури, близькі та вищі за біологічний мінімум (+5°С), так що очікується відновлення вегетації озимини.

Про це повідомляють в Інституті сільського господарства НААН.

«Для активізації ростових процесів озимих зернових після зимового спокою рослин, який проходив у складних погодних умовах, потрібно провести підживлення посівів. Ефективний строк для першого (регенераційного) підживлення в наших умовах – період активного росту (10‒15 діб після відновлення вегетації), коли коефіцієнт використання поживних речовин найбільший», – ідеться в повідомленні.

Критерієм для визначення дози азотних добрив у першому підживленні є кількість рослин на одиниці площі та їх розвиток.

Розпочинати підживлення слід із слабше розвинутих посівів (2‒4 листки, початок кущіння) та густотою рослин 350‒400 шт./м2 орієнтовно N45‒60 (1,3‒1,8 ц/га аміачної селітри); завершувати ‒ на площах з кращим розвитком рослин (3‒5 і більше пагонів) і густотою 450‒500 шт./м2, орієнтовна доза добрив N30‒45 (0,9‒1,3 ц/га аміачної селітри).

Традиційним для першого підживлення є внесення аміачної селітри, яка містить дві форми азоту: нітратну та амонійну. Добриво фізіологічно кисле (1 ц нейтралізується 0,74 ц СаСО3), водорозчинне, гігроскопічне.

Нагадаємо, у посівах озимої пшениці є активні прояви септоріозу.