Агрономія

Озима пшениця після сої та соняшнику: плюси й мінуси

Озима пшениця після сої та соняшнику: плюси й мінуси

Звуження спектра польових культур внесло істотні зміни у структуру попередників під озиму пшеницю. Значну частину її посівів розміщують після сої та соняшнику. Їхня цінність різна й визначається і регульованими, і природними чинниками, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Доведено, що чим раніше поле звільняється від сої та соняшнику, тим вищу врожайність можуть забезпечити посіви озимої пшениці. Технологія їх вирощування також може впливати на формування врожаю озимої пшениці.

Застосування деяких гербіцидів під час вирощування сої та соняшнику за певних погодних умов може мати негативну дію на ріст і розвиток рослин озимої пшениці не лише в осінній, а й у весняно-літній період вегетації.

Відсутність міжрядних обробітків ґрунту в системі догляду за посівами сої та соняшнику зменшує інтенсивність процесів мінералізації органічних речовин ґрунту. Це не лише обмежує засвоєння елементів живлення попередником, а й зменшує запаси доступних елементів живлення для озимої пшениці. Підтвердженням цьому можуть слугувати розрахунки втрат гумусу під час вирощування польових культур суцільної сівби та широкорядного способу сівби.