Агрономія

Органічний соняшник дозріває раніше за традиційний, – дослідження

Органічний соняшник дозріває раніше за традиційний, – дослідження

Вчені Херсонського державного аграрного університету провели дослідження вирощування соняшнику за традиційної (пестицидної) і органічної технології.

Ним встановлено, що за однакового строку сівби (17 квітня) фазу повних сходів культури на дослідній ділянці, де було реалізовано органічну технологію, було спостережно на 4 дні раніше, ніж на фоні гербіцидної технології.

Це пояснюється помітним інгібіторним ефектом ґрунтового гербіциду, який у поєднанні з несприятливими агрокліматичними умовами, що склалися на період сходів культури (низька температура повітря і ґрунту), відчутно пригнічував проростки соняшнику.

Надалі ця тенденція відставання в розвитку рослин на фоні традиційної технології, порівнюючи з ділянками, що оброблялися бактеріальним комплексом, чітко простежувалася до другої третини онтогенезу.

Починаючи з фази лимонної стиглості кошика, характер залежності змінився на зворотний, і до фази повної стиглості насіння рослини експериментальної ділянки (органічна технологія) прийшли на 4 дні раніше.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!