Агрономія

Оприлюднено результати відрощування озимих на Дніпропетровщині

Оприлюднено результати відрощування озимих на Дніпропетровщині

За попередніми даними відрощування монолітів озимих зернових культур на Дніпропетровщині, загибель рослин озимої пшениці у середньому склала 1%, максимально ‒ 3%; загибель рослин озимого ячменю у середньому становила 2%, максимально ‒ 4%. Озимі перебувають переважно у фазі кущення.

Про це інформує ГУ Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області.

Осіння вегетація озимих культур в регіоні відбувалася за достатньої вологозабезпеченості та теплозабезпеченості.

Запаси корисної вологи на 28 жовтня під озимою пшеницею по соняшнику були достатні і становили в орному шарі ґрунту 39 мм, у метровому ‒ 77 мм. 29 листопада озимі зернові культури припинили вегетацію та увійшли у зиму у доброму та задовільному станах.

У січні мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння озимої пшениці під час найбільшого похолодання знижувалась до 8°С морозу і була незагрозлива для рослин озимих культур. Розрахункова критична температура вимерзання озимої пшениці у фазі кущення на 31 січня становила 16,9ºС морозу. Упродовж місяця загрозливих явищ для перезимівлі озимих культур не спостерігалося, посіви перебували переважно у стані зимового спокою.

У лютому переважала нестійка за температурним режимом, з опадами, туманами, слабкою ожеледдю та ожеледицею погода. Мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння озимої пшениці під час найбільшого похолодання знижувалась до 4°С морозу і була вище критичної температури вимерзання озимих. Розрахункова критична температура вимерзання на 28 лютого для рослин озимої пшениці у фазі кущіння становила 13,9ºС морозу, у фазі 3-й лист ‒ 11,9ºС морозу, у фазі проростання та сходи ‒ 10,9ºС морозу.

Сніговий покрив упродовж місяця залягав епізодично. Упродовж місяця загрозливих явищ для перезимівлі озимих культур не спостерігалося. Стан посівів добрий.

Раніше повідомлялося, як строки відновлення вегетації вплинуть на стан озимих зернових.