Агрономія

Олексій Павленко представив Уряду проект відновлення системи зрошення на півдні України

Олексій Павленко представив Уряду проект відновлення системи зрошення на півдні України

«В результаті занепаду зрошувальних систем площі поливу за 25 років скоротились у 5,5 разів – з майже 2,3 млн га у 1990 році до 472 тис га у 2015 році (без урахування Криму). Сьогодні середня врожайність в зоні степу найнижча за 15 років (23 ц/га), а частка виробництва зерна знизилась до 37 %. Тому існуючий стан зрошувальних систем потребує проведення термінової модернізації та реконструкції», – заявив міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко під час засідання Кабінету Міністрів України.

Олексій Павленко представив членам уряду проект відновлення системи зрошення, стратегічно важливий для України.

«Мета проекту – до 2020 року відновити поливи на площі понад півмільйона гектар, що дозволить підвищити врожайність майже в три рази. Це, в свою чергу, призведе до потужного соціально-економічного розвитку України», – наголосив міністр.

Зокрема, мова йде про створення нових робочих місць (до 100 тис),
збільшення виробництва сільгосппродукції на 8-10 млн тонн щороку, збільшення надходжень до місцевих та державних бюджетів, розвиток інфраструктури та логістики (нові дороги, елеватори, виробничі потужності), а також залучення інвестицій.

Проект відновлення системи зрошення на півдні охоплює 5 областей: Одеську, Миколаївську, Херсонську, Запорізьку та Дніпропетровську.

На відновлення системи зрошення, за експертними оцінками, має бути залучено 1,5-2 млрд доларів інвестицій протягом 2016-17 рр.

За словами голови відомства, проект зрошення включає дві складові: 1) відновлення існуючої системи зрошення та 2) побудову нової системи зрошення там, де її ще немає.

«Міністерство розробляє Стратегію з відновлення та розвитку системи зрошення. Для розробки Стратегії міністерство за домовленістю із Світовим банком створило координаційну раду та п’ять робочих груп. Затверджена стратегія стане основою для підготовки угоди із Світовим банком щодо його участі у фінансуванні відповідних робіт», – зазначив міністр Олексій Павленко.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!