Агрономія

Технологію вирощування соняшнику ФГ «Зозуля» коригує відповідно до зміни клімату

У ФГ «Зозуля» на Черкащині через погодні катаклізми у 2020 році отримали меншу врожайність соняшнику, порівняно з попереднім роком. Утім, рентабельність культури все ж залишилась високою, тому надалі планують збільшити площі під нею втричі та відкоригувати технологію вирощування враховуючи зміни клімату.

Про це в інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer розповів власник ФГ «Зозуля» Сергій Зозуля.

«Торік дефіцит вологи сильно вплинув на врожай. Якщо у 2019-му ми мали в середньому 4,4 т/га, то у 2020 році — 2,4 т/га. Однак, рентабельність соняшнику є великою, завдяки добрій ціні на ринку. Загалом площа посівів під культурою у нас коливається від 8 до 20% залежно від попередника. Так, навесні плануємо сіяти втричі більше соняшнику (близько 150 га), ніж минулого року, щоб підготувати площу під пшеницю» – зазначає власник господарства.

Він зауважує, що складні умови минулого сезону спонукали зробити певні висновки та внести зміни в технологію вирощування культури.

«Потрібно змінити фунгіциди та гербіциди на ефективніші; на полях, розташованих на схилах, треба кардинально зменшити густоту посіву; не поспішатимемо зі строками сівби — дочекаємося, коли ґрунт прогріється; норму висіву на гектар будемо зменшувати згідно з рекомендаціями виробників насіння для зони недостатнього зволоження» – додає Сергій Зозуля.

Також у господарстві ретельно підбирають гібриди, купують насіння лише у відомих виробників, адже різниця в урожайності може сягати 1–1,5 т/га.

Нагадаємо, строки сівби озимої пшениці на Вінничині змістилися на три тижні через зміни клімату. Як повідомлялося, через зміни клімату зросла шкодочинність дротяника на кукурудзі.