Агрономія

Новий температурний рекорд зафіксували в Антарктиді

Новий температурний рекорд зафіксували в Антарктиді
Фото з Фейсбук-сторінки Укргідрометцентру

На станцій «Академік Вернадський» в Антарктиді зафіксували новий температурний рекорд на рівні +12,7С°.

Про це повідомляє пресслужба Укргідрометцентру.  

Як зазначає Олександр Надточій, метеоролог 26-ї УАЕ, попередній рекорд був зафіксований 1985 року, і він становив +11,7 С°. Водночас аномальні температури були відзначені й на інших антарктичних станціях на острові Кінг Джордж, що розташований північніше від «Академіка Вернадського».

Науковці пов’язують таке різке потепління з явищем «атмосферної ріки», посиленим ефектом «гірського фену».

Атмосферна ріка – це вузька смуга з високою концентрацією атмосферної вологи, яка швидко перенесла теплі маси повітря та вологи з тропіків в Антарктиду.

Ефект «гірського фену» – це сильний теплий вітер з гір. У той час, коли на станції був зареєстрований температурний рекорд, сила вітру була досить висока – 27,9 м/c. Причиною розвитку цього ефекту є утворення опадів над горами (від чого повітря втрачає вологу і нагрівається). Оскільки внаслідок посилення глобального потепління очікується збільшення кількості опадів в полярних районах, то і інтенсивність фенів надалі посилюватиметься.

«Такі температурні рекорди насторожують, адже вони є одним зі свідчень зміни клімату. Нагадуємо, що в грудні на нашій станції був зафіксований інший рекорд – висота снігового покриву сягнула 3 м», – зазначають в Укргідрометцентрі.