Агрономія
Головне:
Агрономія

Новітня фунгіцидна обробка насіння показала гарні результати у захисті соняшнику проти несправжньої борошнистої роси

Компанія Corteva Agriscience провела зовнішні дослідження соняшнику, обробленого новітньою фунгіцидною обробкою насіння Лумісена (діюча речовина – оксатіапіпролін), у країнах Європейського Союзу, включаючи спостереження за сходами у посушливих умовах Італії, а також досліди в Житомирській області в Україні.

Про це повідомляє прес-служба компанії.

Досліди продемонстрували значно нижчу частоту ураження несправжньою борошнистою росою (НБР), порівняно зі стандартною фунгіцидною обробкою насіння. Так, у 29 дослідах, проведених на полях Європейського Союзу, було зафіксовано на 84% менше рослин, уражених НБР, порівняно з необробленими ділянками без перехресної стійкості до наявних фунгіцидів.

Дослідження в Україні у 2019 році на посівах соняшнику ПР64Ф66 в Житомирській області продемонструвало частку неушкоджених рослин від 92% до 99,4%, у порівнянні зі стандартною обробкою насіння, де частка неушкоджених рослин склала лише 45%.

За результатам дослідження в Європейському Союзі, використання фунгіцидної обробки насіння забезпечило від +13 до 19% збереженого врожаю, порівняно зі стандартною фунгіцидною обробкою.

Як зазначається, оксатіапіпролін має превентивну дію за дуже низьких концентрацій, пригнічує вивільнення зооспор і запобігає їхньому проростанню, що захищає від зараження через коріння та забезпечує здоров’я сходів. Оксатіапіпролін не є перехресно стійким до інших класів фунгіцидних протруйників, що використовують проти ооміцетів.

Українські сільгоспвиробники отримають доступ до насіння з фунгіцидною обробкою Лумісена вже у сезоні 2020.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!