Норми висіву вато обирати за порадами селекційних компаній, – агроном
У визначенні оптимальної норми висіву насіння тих чи інших селекційних компаній варто дослухатись рекомендацій їхніх представників, оскільки їхні рекомендації базуються на результатах досліджень на демоділянках гібридизації, їх аналізі та виведенні найкращого варіанту.
Таку думку AgroTimes висловив Олександр Мазур, заступник директора СТОВ ім. Б. Хмельницького (Вінницька обл.).
«Я сію ті самі сорти пшениці та ячменю ДСВ кілька років з рекомендованими нормами висіву – 5,1-5,2 млн і 4,5-4,7 млн відповідно, і задоволений результатами», – зазначив він.
За словами агронома, господарство отримує віддачу насіння озимих культур на кожному гектарі, по пшеницях не має проблем ні з кущенням, ні з виляганням, ні з класом зерна.
Також агропідприємство вирощує ріпак цієї селекції – гібриди Даріо, Енштейн, Смарагд, Людгер.
«Я не бачу сенсу в тому, щоб витрачати час і ресурси на організацію власних демоділянок. Є посівний матеріал, рекомендації виробника – є результати. Навіщо шукати щось інше?», – підсумував Олександр Мазур.
Раніше повідомлялося, як норми висіву ріпаку впливають на показики продуктивності рослин. А у виборі норми висіву пшениці слід враховувати низку чинників.
Довідка
СТОВ «ім. Б. Хмельницького» обробляє 2,6 тис. га землі у с. Четвертинівка Вінницької області. Це багатопрофільне господарство має розвинене рослинництво, високопродуктивне молочне скотарство та свиноферму.