Агрономія
Головне:
Агрономія

Несприятлива погода уповільнила темпи сівби гречки

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Затяжна і холодна весна внесла свої корективи в посівну круп’яних культур. Так, багато вітчизняних господарств відклали сівбу гречки, зважаючи на її біологічні властивості.

Про це повідомила старший науковий співробітник відділу адаптивних інтенсивних технологій зернобобових, круп’яних і олійних культур ННЦ «Інститут землеробства НААН» Раїса Грищенко.

За даними Інформаційно-аналітичного порталу АПК, станом на 28 травня сівбу гречки в Україні здійснено на площі 55,3 тис. га, що становить 73,7% до прогнозу (75 тис. га).

«Висівання гречки в холодний ґрунт призводить до загибелі частини насіння і до зрідження посівів. Гречка ж теплолюбна культура, сіяти її потрібно в достатньо прогрітий ґрунт, що значно підвищує польову схожість насіння і густоту сходів. Отже, після стійкого прогрівання ґрунту на глибині 10 см не нижче 12-14°С приступають до сівби. Хоча багаторічні спостереження свідчать, що за достатніх запасів вологи в ґрунті тривалість фази сходів зумовлена температурою ґрунту на глибині загортання насіння», – зазначає науковець.

За її словами, при температурі ґрунту 16-18°С тривалість появи сходів вдвічі швидша, ніж за 12°С. За оптимального температурного режиму повітря і ґрунту поліпшуються і умови проростання насіння, і збільшується польова схожість. Одержання високої польової схожості – одне з найважливіших завдань агротехніки, оскільки від неї значно залежить рівень майбутнього врожаю.

Гречка – культура, яка слабо реагує на терміни сівби і сіяти її можна в літній період. Літні посіви пришвидшують вегетацію культури. Для формування врожаю у таких посівах рослині потрібно 75-80 днів з сумою активних температур 1000-12000С. Тому сівбу гречки необхідно розпочати відразу за появи можливості виходу в поле.

Період від сівби до повних сходів у гречки становить в середньому 7-9 днів, 25-30 днів від повних сходів до початку цвітіння і майже стільки ж рослини інтенсивно цвітуть. Цей період у гречки критичний по відношенню до вологи і високих температур повітря.

«Є всі передумови, що вологою рослини будуть забезпечені (за травень випало вже 77,6 мм) і якщо навіть в цей період буде висока температура повітря і низька відносна вологість, це не так згубно буде впливати на рослини», – вважає Раїса Грищенко.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись: