Агрономія

Неправильне збирання цукрових буряків спричиняє їх гниття

Поділитись:
Неправильне збирання цукрових буряків спричиняє їх гниття

Під час традиційного збирання цукрових буряків відбувається ненавмисне створення сприятливих умов для гниття коренеплодів.

Так, за механізованого збирання, а також застосування високопродуктивних навантажувачів частина врожаю травмується, а травмовані коренеплоди уразливіші до збудників гнилі.

Особливо небезпечним чинником, що може призвести до зниження стійкості коренеплодів до гнилі, є їх прив’ялення, тому такі буряки слід збирати та зберігати окремо від інших.

Також в окремих місцях зберігання буряків може накопичуватися значна кількість гички та бур’янів, які загнивають найпершими й розповсюджують хворобу на коренеплоди.

Крім цього, втрата вологи при зберіганні спричиняє посилене дихання коренеплодів, що веде, з одного боку, до зменшення запасів цукру в них, а з іншого – до втрати ними стійкості.

Оскільки цукрові буряки – це насамперед продукт для переробки в харчовій промисловості, існують обмеження щодо вмісту в них пестицидів. Відтак хімічні препарати з метою профілактики хвороб коренеплодів майже не застосовують.

AgroTimes

Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!
  • 100 найкращих аграрних підприємств України
  • Експертна рада проекту «Аграрна Еліта України - 2019»
  • 100 найкращих аграрних підприємств України, за номінаціями