Агрономія

Неправильне збирання цукрових буряків спричиняє їх гниття

Неправильне збирання цукрових буряків спричиняє їх гниття

Під час традиційного збирання цукрових буряків відбувається ненавмисне створення сприятливих умов для гниття коренеплодів.

Так, за механізованого збирання, а також застосування високопродуктивних навантажувачів частина врожаю травмується, а травмовані коренеплоди уразливіші до збудників гнилі.

Особливо небезпечним чинником, що може призвести до зниження стійкості коренеплодів до гнилі, є їх прив’ялення, тому такі буряки слід збирати та зберігати окремо від інших.

Також в окремих місцях зберігання буряків може накопичуватися значна кількість гички та бур’янів, які загнивають найпершими й розповсюджують хворобу на коренеплоди.

Крім цього, втрата вологи при зберіганні спричиняє посилене дихання коренеплодів, що веде, з одного боку, до зменшення запасів цукру в них, а з іншого – до втрати ними стійкості.

Оскільки цукрові буряки – це насамперед продукт для переробки в харчовій промисловості, існують обмеження щодо вмісту в них пестицидів. Відтак хімічні препарати з метою профілактики хвороб коренеплодів майже не застосовують.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!