Агрономія

Недостатнє надходження в рослини кальцію може стати причиною токсичної дії мікродобрив

Недостатнє надходження в рослини кальцію, важливого елемента формування адаптаційних процесів, сприяє зменшенню ефективності ОЕДФ-Мікродобрива 5 л/га як на тлі низького вмісту карбонатів у ґрунті, так і на тлі браку бору за великої карбонатності, коли, зокрема, токсичною є і половинна норма препарату.

Про це розповіли у Лабораторії родючості ґрунтів та ґрунтозахисних технологій ДП «ДГ Донецьке» ННЦ «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О.Н. Соколовського» НААН.

Це все пояснює залежність ефективності ОЕДФ-Мікродобрива від карбонатності ґрунту. А саме, поліпшення ефекту від живлення дозою 5 л/га зі збільшенням карбонатності прошарку 30–60 см до 100–110 г/кг ґрунту ефект та зменшення позитивного ефекту від ОЕДФ-Мікродобрива за подальшого збільшення насиченості карбонатами, впритул до негативного, за вмісту карбонатів більш ніж 208 г/кг ґрунту. Тобто на тлі мінімального обробітку високий уміст карбонатів у шарі 30–60 см спричиняв токсичність ОЕДФ-Мікродобрива як у рекомендованій нормі, так і у два рази меншій.

За низького вмісті карбонатів у шарі ґрунту 30–60 см (нижче від 10 г/кг ґрунту) доступність мікроелементів найменш обмежена, до того ж досить половинної норми препарату, а рекомендована норма занадто висока. Вміст карбонатів 30–60 см шару 150–180 г/кг ґрунту є оптимальним для позитивного відгуку на некореневе живлення ОЕДФ-Мікродобривом в умовах досліду.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!