Агрономія

Недобір урожаю сої через білу і сіру гнилі може перевищувати 50%

Поділитись:
Недобір урожаю сої через білу і сіру гнилі може перевищувати 50%

Біла (склеротініоз) і сіра (ботрідіоз) гнилі у 2017 році спостерігались у посівах сої у північних, північно-західних і центральних областях.

Вони проявлялись у вигляді ураження окремих рослин з ознаками ураження стебел, бічних гілок і бобів, але економічного значення вони не мали.

За сприятливих умов для розвитку білої і сірої гнилей у 2018 році прогнозується розвиток хвороб на сої від поодинокого до помірного.

Зокрема, цьому сприятимуть висока відносна вологість повітря, вітряна дощова погода, посів культури після попередників, які уражуються цими захворюваннями, коротка ротація культури в сівозміні, загущені і забур’янені посіви, незбалансоване мінеральне живлення рослин.

Шкідливість білої і сірої гнилей виявляється у випаданні молодих уражених рослин, зрідженні посівів сої, ламкості стебел, передчасному дозріванні і формуванні щуплого насіння, розтріскуванні бобів під час дозрівання рослин.

У хворого насіння втрачаються або значно знижуються посівні і технологічні якості.

Розвиток хвороб під час дозрівання бобів супроводжується зменшенням маси насіння до 30%. Недобір урожаю може сягати до 50%, а в роки епіфітотійного розвитку хвороб і більше.

AgroTimes

Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!
  • 100 найкращих аграрних підприємств України
  • Експертна рада проекту «Аграрна Еліта України - 2019»
  • 100 найкращих аграрних підприємств України, за номінаціями