Агрономія

Названо переваги застосування десикації

Десикація (висушування рослин за допомогою десикантів) прискорює достигання насіння у середньому на 5-7 діб, чим забезпечує рівномірність дозрівання посіву культури, й дозволяє сільгоспвиробникам збирати врожай в оптимальні терміни. Крім того, є ще деякі переваги застосування десикації, пише журнал The Ukrainian Farmer.

«Застосування десикантів зменшує вологість зерна та насіння, чим полегшує збирання врожаю. Прискорення підсушування культурних рослин за допомогою десикації залишає менше часу для розвитку хвороб, зокрема і грибкових, та знищує їх джерела», – йдеться в повідомленні.

Десикація також зменшує забур’яненість полів, знищуються бур’яни, що заважають проходженню збиральної техніки. Зменшуються втрати насіння під час збирання.

Також десикація дозволяє заощадити на сушінні насіння. Десикація особливо ефективна за забур’яненості та вологої погоди. Її слід проводити ближче до початку збирання врожаю і після неї немає потреби просушування зібраних культур.

Десиканти можна вносити шляхом наземного або, на великих площах, авіаційного обприскування. Норми витрат препаратів коливаються близько 2-3 л/га площі.

Нагадаємо, рання десикація льону може мати негативні наслідки.