Агрономія

Названо важливий резерв підвищення продуктивності проса

Названо важливий резерв підвищення продуктивності проса

Одним із важливих резервів підвищення продуктивності проса є очищення полів від сегетальної рослинності. На цьому наголосив Анатолій Влащук, старший науковий співробітник Інституту зрошуваного землеробства НААН, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Просо, особливо на початкових фазах розвитку, за своїми біологічними особливостями слабо протистоїть бур’янам. І навіть незначна кількість шкідливих рослин у рядках стає причиною зниження врожайності.

Такі агротехнічні заходи агротехніки, як досходове та післясходове боронування, культивації повною мірою не усувають проблему наявності сегетальної рослинності. Найінтенсивніше це відчувається в період, коли збільшується засміченість посівів і проявляється видова перебудова агроценозу бур’янів за оптимізації найбільш шкодочинних.

«З огляду на це розміщення проса в сівозмінах залежить від ефективності системи боротьби з бур’янами», – додав науковець.

Найкращі результати в системі боротьби з бур’янами в посівах проса можна досягти за оптимального поєднання агротехнічних і хімічних заходів затримання розвитку й знищення шкідливої рослинності.

Нагадаємо, просо здатне забезпечити врожайність 2,5-3,6 т/га навіть за пізніх строків сівби, але є вимогливим до попередників.