Агрономія

Названо найбільш придатні ґрунти для вирощування кукурудзи у монокультурі

Для кукурудзи в монокультурі слід відводити найродючіші площі з достатньою забезпеченістю рухомими формами азоту, фосфору та калію. Бажано, щоб уміст легкогідролізованого азоту був не нижчим за 151–200 мг/кг ґрунту за методом Корнфілда, рухомі форми фосфору — 101–150 та калію — 121–170 мг/кг за методом Кірсанова, пише журнал The Ukrainian Farmer.

«Придатними для вирощування кукурудзи є також торфові ґрунти з регульованим водним режимом, які добре забезпечені вологою й азотом. За умови належного фосфорно-калійного живлення вони здатні забезпечити врожайність зерна понад 10 т/га», – йдеться в повідомленні.

Для монокультури кукурудзи найпридатнішими є площі з добре дренованими ґрунтами або ті, що мають розгалужену систему матеріального дренажу.

У вирощуванні монокультури кукурудзи на осушуваних землях меліоративна система обов’язково має забезпечувати двостороннє регулювання водного режиму, до якого кукурудза дуже вимоглива. Такі площі весною швидше висихають і прогріваються, що дозволяє провести весняно-польові роботи й сівбу в оптимальні строки.

Натомість кукурудза погано вдається на бідних ґрунтах легкого механічного складу. Найпридатнішими є добре окультурені легкосуглинкові ґрунти, які швидко прогріваються весною. Кислотність ґрунту має становити не нижче за рН 5,6.

Нагадаємо, за вирощування кукурудзи в монокультурі є ризик отримати спалахи масового розмноження шкідників. Як повідомлялося, забезпечення посівів кукурудзи калієм збільшує стійкість рослин до термічного стресу.