Агрономія

Названо головні поточні ризики для озимих культур

Названо головні поточні ризики для озимих культур

У другій декаді лютого спостерігалася нестійка погода, яка змінювалася у температурному режимі повітря від мінусних показників до плюсових. Це призводить до певних негативних явищ: кількаразове утворення на талому ґрунті снігового покриву та його сходження, сильне перезволоження ґрунту, місцями ‒ затоплення посівів. Вони є основними ризиками для озимих зернових, які будуть впливати на їхню продуктивність. На даний час посіви озимих зернових культур перебувають у стані зимового спокою, утім, нинішня ситуація на полях вимагає ретельної оцінки їх стану.

Про це інформує Мінагрополітики з посиланням на дані НААН.

Середньодобові температури повітря становили від 1,70С до 6,10С морозу, що на 2,8-80С вище норми. Максимальна температура підвищувалася до 3,6-60 С тепла, а мінімальна опускалася до 10-160С морозу.

Незначні опади у вигляді дощу, мокрого снігу та снігу на територіях країни відмічалися локально. Сніговий покрив на початку лютого залягав майже на всій території країни, а з підвищенням температури повітря до плюсових значень і в результаті дощу, який пройшов нещодавно, він розтав.

Нагадаємо, науковці дали рекомендації щодо першого весняного підживлення озимих.