Агрономія

Названа найефективніша схема захисту соняшнику від бур'янів

схема захисту сонящнику

У захисті соняшнику трибенурон-метил не слід змішувати з грамініцидами, інтервал між обробками має бути не меншим за 10 днів (до і після внесення), пише журнал The Ukrainian Farmer.   

З огляду на це науковці Інституту рослинництва НААН в ході дослідження застосовували грамініцид останнім у системі контролювання бур’янів у посівах соняшнику.

«Для нас було важливим не порушити закон єдиної різниці в досліді. Отже, під час застосування хізалофоп-П-етил (1,2 л/га) більшість злакових однорічних бур’янів у посівах перебувало в пізній стадії розвитку, що не могло не вплинути на ефективність препарату. Так, його середня ефективність щодо сирої маси злакових однорічних видів у досліді становила лише 83%. Хоча зазвичай ефективність становить 100% (за внесення на ранніх стадіях розвитку злаків)», – зазначає Роман Гутянський, кандидат сільськогосподарських наук (Інститут рослинництва імені В. Я. Юр’єва НААН України).

Як показали результати дослідження, загальну сиру масу всіх бур’янів у посівах соняшнику найефективніше (на 86%) контролювала композиція трибенуронметил (15 г/га) + ПАР (у фазу 2 (1 пара) справжніх листків культури) + трибенурон-метил (15  г/га) + ПАР (у фазу 4–6 (2–3 пари) справжніх листків культури) + хізалофоп-П-етил (1,2 л/га) через 13 днів після другого строку внесення.

Найбільшу прибавку врожайності (0,90 т/га) до контролю також встановлено на фоні наведеної вище композиції гербіцидів.

«Крім того, за нашими розрахунками, незважаючи на три послідовні обробки, які потягли за собою більші економічні витрати, цей варіант забезпечив найбільші умовно чистий прибуток і рентабельність у досліді», – додав науковець.

Раніше повідомлялося, як ефективно контролювати дводольні малорічні бур’яни в посівах соняшнику з трибенурон-метилом.