Агрономія

Науковець із Полтавщини запропонував новий спосіб боротьби з амброзією

Полтавський науковець Павло Писаренко довів ефективність використання мінералізованої (пластової) води у місцях залягання бішофіту в боротьбі з амброзією. Після обробки розчином на основі мінералу бішофіт бур’ян засихає.

Про це повідомила прес-служба Коломацької ОТГ.

Виробники нового препарату стверджують, що мінерал не шкодить людям, тваринам, деревам та більшості інших рослин. Від нього гине тільки бур’ян.

У Коломацькій ОТГ вже обробили місця скупчення бур’янів у п’яти селах. Карантинна рослина гине, бо порушується її мінеральний баланс: блокується коренева система. У результаті амброзія не може вбирати воду. Крім того, бішофіт стерилізує пилок амброзії.

Мінерал пригнічує тільки дводольні рослини. Якщо обробити бішофітом поле з амброзією, де також ростуть пшениця, кукурудза, ячмінь, рис та інші злакові культури, то бур’ян засохне, а урожай не постраждає.

Але, якщо полити розчином мінералу горох, сою, буряк, капусту й інші дводольні культури, вони зав’януть разом із амброзією. Тому фермерам треба бути уважними при закупці бішофіту. Використовувати бішофіт, як добриво для ґрунту, можна для будь-яких культур.

Довідка

Бішофіт — це природна сіль, вік якої складає близько 250 мільйонів років. На Полтавщині її добувають на глибині 2,5 кілометрів, і це є найглибшим місцем у світі за заляганням бішофіту. Мінерал використовують переважно в косметології та медицині.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!