Агрономія
Головне:
Агрономія

Науковці визначили стійкі до альтернаріозу гібриди соняшнику

В Інституті олійних культур НААН упродовж 2019-2020 рр. протестували низку комерційних гібридів соняшнику вітчизняної та іноземної селекції на декілька чинників, зокрема, на ознаку стійкості до альтернаріозу, або чорної плямистості, а також до вовчку.

Про це пише завідувач сектору імунітету та захисту рослин Інституту олійних культур НААН  Наталія Шугурова у журналі The Ukrainian Farmer.

За словами науковця, досліди щодо вивчення стійкості проводили на штучному інфекційному фоні ІОК НААН, м. Запоріжжя, використовуючи облік за ступенем ураженості кожної окремої рослини.  

У результаті досліджень виділили лінійку гібридів, які мали високу стійкість до обох хвороб: гібриди соняшнику Маршал, Тур, Мирний селекції Інституту олійних культур; Болград, Барєр, Буг, Віват селекції Селекційно-генетичного інституту НААН м. Одеса; Боярин, Фундатор, Равелін, Ярило Інституту рослинництва ім. В.Я. Юр’єва НААН.

З гібридів соняшнику іноземної селекції слід відмітити гібрид Рейна селекції Мей Агро Сид (Туреччина)  та HC-X-7899 селекції Інституту польовництва та овочівництва (м. Нові Сад, Сербія). Крім стійкості до альтернаріозу, ці гібриди були стійкі до восьми рас вовчку за іспанською шкалою.

Раніше повідомлялося, які сорти та гібриди соняшнику цьогоріч доцільно сіяти в Південному Степу.