Науковці порадили оптимальні гібриди ріпаку для різних регіонів України
У зонах ризикованого землеробства селекціонери Всеукраїнського наукового інституту селекції (ВНІС) рекомендують сіяти гібриди ріпаку Грім і Редстоун. Вони показали себе дуже добре на Півдні та Сході країни, витримують посушливі умови, пробачають певні огріхи у виробництві.
Про це йдеться у статті «Новітня історія селекції в Україні».
Для Заходу й Центру науковці рекомендують вирощувати гібриди за класичною технологію, зокрема Халк. Це високоврожайний гібрид, призначений для високої культури агротехніки, який може забезпечити до 5 т\га.
«Ми взагалі не рекомендуємо в цих зонах вирощувати ріпак новачкам, бо ця культура потребує інтенсивної технології. Стійкі до імідазолінів гібриди Паркер і Блекстоун дуже популярні серед аграріїв, бо їх можна вирощувати й за класичною технологією. На Заході рекорд Паркера – 5,1 т\га, Блекстоуна – 4,9 т\га», – зазначає завідувач відділу селекції ріпаку ВНІС Андрій Сидоров.
За його словами, цього року обсяги насіння в компанії обмежені, тому охочим його придбати треба поспішати. Додаткова вигода – програма страхування ріпаку від неотримання сходів чи неперезимівлі. У разі настання страхового випадку фермери можуть компенсувати свої збитки, придбавши зі знижкою насіння кукурудзи або соняшнику. Якісне і вітчизняне.
«Сьогодні складно говорити про адаптованість сільгоспкультур до певних кліматичних умов, бо вони змінюються з року в рік. Але портфоліо гібридів ріпаку ВНІС достатньо велике, щоб забезпечити високий рівень урожайності в різних зонах, із застосуванням різних технологій», – додає засновник ВНІС Мирослав Парій.
Нагадаємо, ВНІС виводить на ринок України новий гібрид ріпаку Майбах, стійкий до трибенурон-метилу.