Агрономія

Науковці визначили найбільш морозостійкі сорти озимих

Науковці визначили найбільш морозостійкі сорти озимих

Українська науково дослідна станція карантину рослин Інституту захисту рослин НААН дослідила найбільш морозостійкі сорти озимої пшениці і ячменю.

Дослідження проводилось на шести сортах озимого ячменю і одинадцяти сортах озимої пшениці, наданими Буковинською державною сільськогосподарською станцією й Одеським селекційно-генетичним інститутом.

Результати проведених досліджень свідчать про те, що різні сорти озимих культур відрізняються за своєю резистентністю до низьких температур.

Зокрема, серед сортів озимого ячменю найбільш морозостійкими виявились Жерар і Росава. Дещо гірші показники отримано в сортів Буревій, Зимовий і Трудівник. Найменш морозостійким виявся сорт Дев’ятий вал.

Серед сортів озимої пшениці найбільш морозостійкими, за результатами дослідження, є Вдала, Благодарка Одеська і Загр Одеський. Гірші результати отримано в сортів  Континент, Босфор, Куяльник, Литанівка, Ужинок і Апт. Найменш морозостійкий сорт – Епоха.

Довідка

Дослідження проводилось за допомогою методу, що базується на визначенні електропровідності розчинів після занурювання тканин й органів рослин у деіонізовану воду, що викликає витік електролітів.

Зі зменшенням життєздатності рослин проникливість клітинних мембран підвищується, що призводить до збільшення витоку електролітів. У загиблих клітин проникливість мембран досягає максимуму.

Отже, аналіз відносної електропровідності електролітів, що витекли з контрольних і дослідних варіантів, щодо максимальної електропровідності дозволяє інтегрально оцінювати життєздатність тканин й органів.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!