Агрономія

Наступного року імовірне зниження чисельності лучного метелка, – експерт

Через пізніший початок розвитку і розтягнене проходження фаз у першому поколінні в Лісостепу та Поліссі виліт лучного метелика третього факультативного покоління, яке не встигне завершити розвиток, знижує чисельність зимуючого запасу шкідників на наступний рік.

Про це пише аналітик з питань захисту рослин Ірина Мирна у своїй статті в журналі  The Ukrainian Farmer.

Натомість цього року погодні чинники першої половини вегетації для лучного метелика, який не «боїться» підтоплень і чудово переноситься грозовими фронтами, були сприятливими для розвитку.

«Небезпечним є те, що минулий сезон завершився зростанням зимуючого запасу шкідника. Протягом останніх 5-8 років у природних стаціях й агроценозах він мав обмежений розвиток», – зазначає фахівць.

Упродовж вегетаційного сезону зростання чисельності багатоїдного фітофага не відбулося. Найпоширенішим лучний метелик був у Східному Лісостепу і Степу, де формував переважно три покоління, у центральних і північних областях Лісостепу – два повних і одне факультативне.

Зимуючий запас трохи збільшився в місцях постійної резервації. Зимівля шкідника відбулася добре. Навесні враховувалось від поодиноких до 1, максимально 2 екземпляри/м² (Кіровоградській, Запорізькій, Миколаївській, Харківській, Одеській областях).

Літ метеликів перезимувалого покоління розпочався в першій половині травня. У першій декаді червня відбувалося відродження гусениць лучного метелика.

Формування осередків підвищеної чисельності шкідника на полях стримували погодні умови та захисні заходи. В ареалі поширення фітофага шкодочинність гусениць спостерігалася переважно на бур’янах, багаторічних травах, у посівах просапних, овочевих культур, де за чисельності 0,2-3 екземпляри/м² було пошкоджено 1-6% рослин (східні та центральні області).

Нагадаємо, цей рік може стати початком підвищення шкідливості совок. Раніше було названо економічні пороги шкідливості лучного метелика.