Агрономія

Цього року є великий потенціал шкідливості лучного метелика, – експерт

Якщо в попередні роки спекотна суха погода літа негативно вплинули на подальший розвиток лучного метелика і дві генерації шкідника мала обмежений характер, то цьогоріч потенціал шкідливості його дуже значний.

Про це пише аналітик з питань захисту рослин Ірина Мирна у своїй статті в журналі  The Ukrainian Farmer.

За її словами, відродження шкідника очікується в другій половині липня – на початку серпня. Чисельність фітофагів у посівах залежатиме від погоди – якщо під час льоту будуть опади, то метелики за 5-6 днів після вильоту відкладають велику кількість яєць.

«Посушливі умови призведуть до деградації яєчників і безпліддя самок лучного метелика. Унаслідок нерівномірного розподілення опадів і нестійкої за температурним режимом погоди, а також спекотної, з дефіцитом опадів і ґрунтово-повітряною посухою погодою в кінці червня складалися малосприятливі умови для подальшого розвитку імаго та яйцекладок (більшість всихатиме), але задовільні для гусені лучного метелика», – зазначає фахівець.

Ріст гусениць триває 2-3 тижні, залежно від погоди й кормової бази (полюбляє буряки, сою та кукурудзу). До кінця свого розвитку гусениця сягає завдовжки у 22-35 мм.

Наприкінці живлення вони можуть пошкоджувати черешки, соковиті пагони та плоди. Небезпечна міграція гусениць, «переходи» на кілька кілометрів трапляються у спеку (після вигорання невгідь або в пошуках кращої поживи).

Небезпечними є також «занесення» лучного метелика після шквального вітру з інших областей чи навіть держав (за добу можуть долати 100 і більше кілометрів).

Раніше було названо економічні пороги шкідливості лучного метелика на різних культурах.