Агрономія

Найсприятливішою серед зернових є ситуація на ринку ячменю

Найсприятливішою серед зернових є ситуація на ринку ячменю

У 2017/18 маркетинговому році найкраще становище на ринку зернових культур у ячменя.

Цього сезону обсяг світового виробництва цієї культури скоротився до 141,66 млн (-3,56%), що фактично є найнижчим показником за останні п’ять років, пише в газеті «АгроМаркет» аналітик аграрного ринку Марія Колесник.

Як наслідок, за її словами, ціна на ячмінь із початку цього сезону весь час зростає й нині фактично зрівнялась із ціною на продовольчу пшеницю.

«Якщо ж подивитися на українські експортні ціни в портах Чорного моря, то ціна на український ячмінь зрівнялась із ціною на українську продовольчу пшеницю 3-го класу ще в середині серпня, а в багатьох випадках і перевищувала її», – зазначає експерт, підкреслюючи,

Водночас вона підкреслила, що традиційно ячмінь в Україні був однією з найдешевших зернових експортних культур, тому останніми роками його посівні площі постійно скорочувалися.

«Сьогодні ж, виходячи з тих цінових трендів, які спостерігаються на ринку, обсяг посівних площ під ярим ячменем може бути переглянуто в бік збільшення. Фактично ярий ячмінь – це темна конячка 2018/19 МР», – додала Марія Колесник.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!