Агрономія

Найсолодші цукрові буряки – на полях Житомирщини, Вінничини та Полтавщини

Найсолодші цукрові буряки – на полях Житомирщини, Вінничини та Полтавщини

Станом на 20 липня вага цукрових буряків майже на 20% менша, ніж за аналогічний період минулого року.

Про це повідомили в асоціації «Укрцукор».

«Середня вага кореня цукрових буряків становить 226 г, середня вага гички цукрових буряків – 303 г, середня цукристість аналогічна минулорічній – 13,3%, – розповідає аналітик сировинних ринків та сільського господарства «Укрцукру» Василь Долінський. – Таким чином, вага цукрових буряків майже на 20% менша, ніж за аналогічний період минулого року».

За його словами, найкращі показники маси коренеплоду та гички мають аграрії Миколаївської області – завдячуючи поливу, середня маса кореня в регіоні становить 383 г, що на 40% більше, ніж у середньому по Україні. Далі йдуть Вінницька, Тернопільська та Львівська області, де вага коренеплоду в середньому становить 260-270 г. Найнижча вага солодких коренів у Харківській, Житомирській, Волинській областях – 175-185 г.

Найсолодші цукрові буряки зростають на полях Житомирської, Вінницької та Полтавської областей: середні показники цукристості тут коливаються від 14,2 до 16%. Найнижча цукристість – у Львівській, Волинській, Чернігівській та Кіровоградській областях.

Сприятливі кліматичні умови, особливо у Західній Україні, прискорюють ріст цукрових буряків та скорочують відставання від минулорічних показників у вегетації рослин.

«Головною причиною недобору врожаю цукрових буряків минулого року стала посуха в період з кінця липня до середини серпня, – наголосив Василь Долінський. – За умови регулярних опадів протягом серпня – середини вересня ситуація на полях може бути не гіршою, ніж торік».

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!