Агрономія

Найнебезпечнішим для зернових колосових нині є клоп шкідлива черепашка  

Найнебезпечнішим для зернових колосових нині є клоп шкідлива черепашка  

В озимих та ярих зернових колосових культурах, які перебувають у фазах колосіння, цвітіння та наливання зерна шкодить комплекс комах. Найнебезпечнішим в Степу та Лісостепу залишається клоп шкідлива черепашка. Ним за чисельності 0,2-1, осередково 2 імаго, 0,3-1 яйцекладки та 0,5-1 личинки на кв.м заселено та пошкоджено 2-7% рослин озимих та 0,5-1% рослин ярих колосових на 9-55% обстежених площ.

Про це йдеться у звіті Держпродспоживслужби щодо фітосанітарного стану сільгоспкультур.

Переважна більшістьличинок клопа, перебуває у І–ІІ віках. Захист посівів пшениці від личинок клопа шкідливої черепашки доцільний за наявності 15-30% личинок третього віку та чисельності 2-х і більше їх на кв.м дозволеними до використання інсектицидами.

У південних та центральних областях триває вихід та живлення на колосках хлібних жуків. Скрізь, в залежності від синоптичних умов, за різної інтенсивності розмноження, пшениці шкодять злакові попелиці та пшеничний трипс, які поширились на 10-35% обстежених посівів та заселили 2-10 % рослин. В ярині повсюди шкідливими залишаються п`явиці, злакові мухи, попелиці, хлібні блішки.

Надпорогова чисельність шкідників, а саме клопа шкідливої черепашки, трипсів, попелиць, п’явиці, інших фітофагів регулювалась захисними міроприємствами, наявністю у посівах ентомофагів, подекуди дощами зливового характеру.

Нагадаємо, рослинам соняшнику нині завдають шкоди піщаний мідляк та довгоносики.