Агрономія

Найкращими попередниками для пшениці є бобові культури і їх сумішки

Найкращими попередниками для пшениці є бобові культури і їх сумішки

Майбутній урожай пшениці залежить від належних попередників і якісного обробітку ґрунту. 

З досвіду групи компаній «ВЕРЕС» найкращими для пшениці є ранні попередники, особливо бобові, їх сумішки на корм, скоростиглі сорти квасолі, нуту, сої, хрестоцвіті озимі та ярі, кукурудза на зелений корм і силос, а найкращим є горох овочевий, що вже в червні звільняє площу в доброму стані, пише журнал The Ukrainian Farmer.

У компанії зазначають, що після кожного попередника потрібно відразу створити пухкий шар мульчі, унеможливити капілярне випаровування й ущільнення, очищувати ґрунт від бур’янів у фазу білої ниточки.

Багаторічні бур’яни найкраще знищувати в полі перед попередника механічним обробітком, формуючи високопродуктивні конкурентоспроможні посіви. 

Після кукурудзи, соняшнику й інших пізніх попередників ґрунт потрібно розпушити дисковими чи лапчастими агрегатами з розосередженими органами й добре вирівняти поверхню, не нагортаючи решток. 

Передпосівний обробіток на глибину 4-5 см із мінімальним розривом від сівби забезпечують буряковими культиваторами, комплексними агрегатами, що є в господарствах. 

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!