Агрономія

Найкращу врожайність на Запоріжжі показав гібрид соняшнику від Nuseed

Найкращу врожайність на Запоріжжі показав гібрид соняшнику від Nuseed

На Розівській дослідній станції Інституту зернових культур НААН (Запорізька обл.) соняшник вирощують багато років. І найкращий результат у тутешніх погодно-кліматичних умовах забезпечує середньоранній високоолеїновий гібрид НХК12М010 селекції Nuseed. 

Про такі результати багаторічних досліджень ідеться в статті «Рентабельний соняшник» у журналі The Ukrainian Farmer.

Клімат у південно-східній частині Степу стає дедалі посушливішим, з дефіцитом вологи та високими температурами в період вегетації культур. Ситуацію ускладнює й особливе місце розташування господарства – на Донецькому кряжі: сильні східні вітри призводять до вітрової ерозії ґрунтів.

«Усі ці чинники стають на заваді отримання високих урожаїв усіх культур. Тому до вибору гібридів і сортів культур ми підходимо дуже зважено», – розповів Микола Карнаух, головний агроном Розівської дослідної станції. 

«Компанія Nuseed вийшла на ринок України відносно недавно. Але за результатами досліджень на наших полігонах серед гібридів різних всесвітніх селекційних брендів гібриди Nuseed по рівню врожайності посідають провідні позиції, — розповідає Микола Карнаух. – Ми висіваємо всю лінійку гібридів компанії, але для товарних посівів відібрали НХК12М010, який вирізняється високим рівнем урожайності та технологічністю».

Так, якщо в гібридів конкурентів на момент дозрівання соняшнику за зниження вологості зерна менше як 9%, насінини починають висипатися з кошиків, то в НХК12М010 навіть за вологості 8–7% практично немає непродуктивних втрат. З тим гібрид на противагу конкурентам дає прибавку до врожаїв 3–5 ц/т у різні роки. 

Нагадаємо, Nuseed пропонує гібриди соняшнику для умов різних регіонів.