Агрономія

Найефективніший час та умови для десикації сої

Найефективніший час та умови для десикації сої

Основною ознакою повної стиглості сої для проведення десикації є обпадання листків, підсихання й побуріння зелених частин рослин, відокремлення насіння від їх стулок, зниження вологості до 14-16%, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Обприскувати рекомендовано в ранкові (краще у ясну, але не сонячну погоду) чи вечірні години в безвітряну погоду (знесення препаратів на сусідні культури – не допустиме). В умовах спекотної, сонячної погоди десикація відбуватиметься швидше, але менш ефективно.

На норму витрати препаратів впливають розмір листкової поверхні культури, засміченість посівів, вологість, а також терміни збирання культури. Робочий розчин треба використати відразу після приготування, не пізніше ніж через 24 год.

Десикація посівів є невіддільним елементом технології вирощування сої, особливо за умов дощовитої погоди. За її допомоги швидко і якісно проводиться збирання врожаю культури, що сприяє зниженню витрат на доведення його до технологічних і посівних кондицій. Цей технологічний захід також сприяє зниженню витрат на сушіння насіння, а за певних умов може бути єдиною можливістю зберегти весь урожай.

Пришвидшення достигання сільськогосподарських культур на 2–3 тижні та звільнення полів дає можливість вчасно й ефективно підготувати їх до сівби наступної культури в сівозміні.

Раніше повідомлялося, коли доцільно застосовувати гліфосати для десикації сої.