Агрономія

Найбільше від дефіциту сірки страждають рослини після попередника ріпаку

Найбільше від дефіциту сірки страждають рослини після попередника ріпаку

Високоефективна дія азоту на збільшення врожайності зернових неможлива без достатнього забезпечення рослин сіркою. Особливо великий дефіцит сірки виникає на тих полях, де попередником був озимий ріпак, який дуже зменшує вміст сірки в ґрунті. Співвідношення сірки до азоту має становити 1:10.

Про це йдеться у статті «Примусова «годівля»».

Удобрення карбамідом можна здійснюватит практично з усіма обприскуваннями фунгіцидами, інсектицидами та страховими гербіцидами, якщо немає особливих застережень щодо сумісності з цими пестицидами.

За позакореневого підживлення незаперечні переваги має дрібнокрапельне нанесення рідини на поверхню листка: великі краплі звисають, стікають, а після висихання утворюють кристали солей, які можуть призвести до омертвіння тканин листка.

На інтенсивність засвоєння катіонів й аніонів із водного розчину солей також впливає рН. Катіони краще засвоюються, коли реакція розчину лужна (рН 8,3), ніж кисла, а аніони, навпаки – за кислої реакції водного середовища. Така сама залежність існує і за кореневого живлення рослин.

Раніше повідомлялося, як розпізнати дефіцит сірки в озимих зернових.