Агрономія

Набір гербіцидів для сочевиці є досить обмеженим

Набір гербіцидів для сочевиці є досить обмеженим

Сочевиця дуже слабко конкурує з бур’янами і має високу чутливість до більшості гербіцидів, у зв’язку із цим їх набір для бобової є доволі обмеженим.

Зокрема, в умовах України застосовують гербіцид на основі прометрину в нормі 2-3 л/га. Найчастіше його вносять у формі бакової суміші з гербіцидом на основі ацетохлору (1,5-2 л/га) або S-метолахлору (1,5-2 л/га).

Прометрин ефективно діє на такі злісні бур’яни, як лобода, щириця, димянка, паслін і хрестоцвіті види. Також за його допомогою можливо очищати поля від амброзії полинолистої та нетреби.

У Канаді, США, Туреччині з післясходових гербіцидів найбільше застосовують імідазолінонову групу. Вони знищують як злакові, так і широколисті бур’яни.

Найпоширеніший серед них препарат на основі імазетапіру, який застосовують у дозі 0,7 л/га. Часто використовують також препарат із д. р. імазамокс у кількості 0,5-0,6 л/га.

Названі гербіциди досить ефективні, але певною мірою токсичні й для рослин сочевиці. Особливо помітне пригнічення спостерігається за посушливих умов довкілля. Проте на сьогодні альтернативи їм немає.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!