Агрономія

На зберігання моркви впливає термін її сівби

На зберігання моркви впливає термін її сівби

За вирощування моркви на зберігання дуже важливими є термін її сівби. Його помилковий вибір часто призводить до проблем зі зберіганням урожаю. 

 

До прикладу, моркву на зберігання не можна сіяти занадто рано, оскільки ранньовесняний посів призведе до різкого погіршення лежкості, а коренеплоди моркви, які дозріли в липні й залишилися в ґрунті, до осені згнивають.

 

Збирання коренеплодів у серпні потребуватиме швидкого їх охолодження в холодильниках до закладання на зберігання, що технологічно складно.

 

Для більшості регіонів оптимальний термін збирання моркви – вересень-жовтень, перед настанням морозів. Зважаючи на це, слід орієнтуватися на терміни вегетації кожного сорту й визначати строки посіву.

 

Для Півдня України (Херсонська, Миколаївська області) – це, як правило, перша-друга декада червня, для деяких сортів – навіть кінець червня. Ці терміни дозволяють на півдні вирощувати моркву як культуру другого обороту, після ранньої капусти, салату, редиски, ранньої картоплі.

 

Водночас у північніших регіонах (Харківська, Сумська, Київська області) моркву на зберігання краще сіяти в третій декаді травня – другій декаді червня.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!