Агрономія

На Запоріжжі погода сприяє визріванню озимих

На Запоріжжі погода сприяє визріванню озимих

Сходи озимих колосових у Запорізькій області наразі отримано на площі 92%. З них у гарному та задовільному стані перебувають озимі зернові на площі 480,7 тис. га (85%), у слабкому і зрідженому стані ‒ 15% (88,2 тис. га).

Про це повідомили у департаменті агропромислового розвитку Запорізької облдержадміністрації.

Станом на 22 листопада озимий ріпак зійшов на 99% посіяних площ, у гарному і задовільному стані знаходиться 71% (19,2 тис. га), у слабкому та зрідженому ‒ 29% (7,8 тис. га).

У другій декаді листопада на Запоржжі спостерігалася помірно холодна з опадами погода. Середня температура повітря за декаду була на 1-2° С нижче за норму й становила +1-4о С тепла. Минулого року в цей період було на 3-4° С тепліше.

Кількість опадів за декаду становила 14-20 мм, що відповідає 90-163% від декадної норми.

Упродовж першої половини декади листопада в озимих культур тривала повільна вегетація. У другій половині декади зі зниженням температури повітря нижче +3° С озимі культури та багаторічні трави на більшій частині території припинили вегетацію.

На більшості спостережених ділянок озима пшениця знаходилася у масовій  фазі кущіння, на решті спостерігався третій лист. Стан посівів переважав гарний.

Після опадів у жовтні та на початку листопада у південних районах Запорізької області, де був дефіцит продуктивної вологи у ґрунті, покращились умови вологозабезпеченості посівів.

Нагадаємо, під урожай 2017 року в регіоні посіяно 643,8 тис. га озимих культур, у тому числі на зерно ‒ 616,4 тис. га та 29,3 тис. га озимого ріпаку.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!