Агрономія

На Запоріжжі до 40% посівів озимини пошкоджено личинками хлібної жужелиці

В південних областях Степу, подекуди в Лісостепу та на Поліссі за позитивних температур в посівах озимих зернових, розміщених після стерньових попередників, триває живлення личинок хлібної жужелиці, які пошкодили 3-9% рослин, а на Запоріжжі – до 40%.

Про це йдеться у звіті щодо фітосанітаного стану сільськогосподарських рослин, опублікованого Держпродспоживслужбою.  

Як зазначається, личинки шкідника перебувають у другому та третьому віці (33-67%) тому період пошкодження посівів подовжується. У разі підсіву на ослаблених та зріджених посівах озимих ярими зерновими колосовими культурами личинки фітофагу харчуватимуться їх сходами.

Живлення личинок навесні починається після відтавання ґрунту і триває (в залежності від їх віку і температурного режиму) 5-7 тижнів. В теплі сонячні дні відмічено заселення озимих хлібними блішками, злаковими мухами, цикадками.

У південних областях у посівах зернових культур відмічається відновлення живлення гусениць озимої совки. У Запорізькій, Луганській та Сумській областях за прогрівання ґрунту активізувалось переміщення перезимувалих личинок ґрунтових шкідників (дротяники, несправжні дротяники, личинки травневих хрущів) у верхні шари ґрунту.

Відмічається вихід жуків піщаного мідляка та заселення ним прикрайових смуг озимих зернових. Скрізь існує ймовірність осередкових значних пошкоджень ярих зернових, сходів ранніх просапних культур.

«Захист озимих зернових за надпорогової чисельності фітофагу (понад 3-4 і більше личинок жужелиці на кв.м) та інших фітофагів здійснюється через обприскування посівів дозволеними до використання інсектицидами», – йдеться в повідомленні.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!