Агрономія

На Волині підтоплено близько 16,5 тис. га посівів сільгоспкультур

На територіях Любомльського, Шацького, Старовижівського, Ратнівського, Камінь-Каширського та Любешівського районів  Волинської області випали понаднормові опади, що спричинили підтоплення та завдали збитків сільськогосподарським угіддям.

Про це повідомляє прес-служба Волинської ОДА.

За оперативною інформацією управління агропромислового розвитку облдержадміністрації, саме Ратнівський район постраждав від паводків найбільше. Там, включаючи ОТГ, підтоплено 31% посівних площ, що підтверджує масове пошкодження сільськогосподарських культур. Зокрема, у ФГ «Пролісок» від паводків постраждало 65 га сої та 50 га пшениці.

Так, загальна площа підтоплення посівів сільськогосподарських культур у районах області становить 16,5 тис. га, в тому числі в агроформуваннях — 1,96 тис. га, у господарствах населення – 14,6 тис. га посівних площ.

«Інформацію про загибель посівів надали 15 підприємств з 3 районів на площу 1,53 тис. га. Станом на 10 липня повністю пакет документів відповідно до вимог подано фермерським господарством «Пролісок» Здомишельської сільської ради, де зафіксовано 110 га загибелі посівів (озима пшениця, яра пшениця, соя). Збитки становлять 890 тис. грн»,  зазначив начальник управління агропромислового розвитку облдержадміністрації Юрій Горбенко.

За словами начальника ДСНС у Волинській області Володимира Грушовінчука, масштаби підтоплень не підлягають під надзвичайну ситуацію місцевого рівня, адже для цього необхідно збитків зафіксувати на 10 млн грн. Тоді б компенсація збитків в обов’язковому порядку лягла б на плечі місцевих бюджетів, тобто районного чи обласного бюджетів. Нині ж, щоб допомогти постраждалим господарникам, треба шукати інші джерела.

Обласному управлінню агропромислового розвитку необхідно надати акти обстеження, що підтверджують розміри завданих збитків від дощових паводків сільськогосподарським товаровиробникам, затверджені в установленому порядку, повідомляють в облдержадміністрації.