Агрономія
Головне:
Агрономія

На Вінниччині планують збільшити посівні площі під соняшником

У Вінницькій області по всіх категоріях господарств області сформована прогнозована структура посівних площ під урожай 2021 року. Зокрема, аграрії області планують посіяти більше соняшнику, ніж торік.

Про це повідомляє прес-служба Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку Вінницької ОДА.

Вся посівна площа області становить 1627,2 тис. га, в тому числі: зернові та зернобобові культури всього в структурі посівних площ займатимуть 52,6%, технічні культури – 32,0%, картопля та овочі – 8,2% та кормові культури – 7,2%.

Озимі зернові посіяні на площі 324,2 тис. га, що майже на 19 тис. га менше за попередній рік, в тому числі: озимої пшениці посіяно 287,8 тис. га, озимого ячменю – 33,5 тис. га та озимого жита – 2,9 тис. га.

Як наслідок, площі під ранніми ярими зерновими зростуть на 17 тис. га (ярий ячмінь, яра пшениця, горох, овес) і прогнозуються на рівні 88 тис. га.

Прогнозується незначне зменшення площ під кукурудзою. ЇЇ планують посіяти на площі 426,8 тис. га проти 457 тис. га в попередньому році. В 2020 році площі під цією культурою були рекордно високими.

Крім того, цукрові буряки прогнозується посіяти на площі 49,0 тис. га, що на рівні минулого року. Сировинна зона для 6 діючих цукрових заводів, що працюють в області, практично сформована і ось уже останні роки залишається практично незмінною.

Прогнозується збільшення площ під соняшником. Недобір урожаю соняшника в минулому році значно вплинув на цінову ситуацію на ринку олійних культур. Ціна соняшнику збільшилась проти минулого року більш як у 1,3 рази. В цілому прогнозується посів цієї культури на 300 тис. га. Площі під соєю прогнозуються на рівні 109 тис. га, що більше минулорічного показника на 6 тис. га.

Нагадаємо, аграрії Вінниччини розпочинають весняно-польові роботи.

Журнали