Агрономія

На Вінниччині no-till цього року дав набагато вищу врожайність сільгоспкультур, ніж традиційна технологія, - фермер

Цього року в ФГ «Слобідське» (Вінницька обл.) за екстремальних погодних умов дуже добре спрацював no-till, порівняно з традиційною технологією вирощування сільгоспкультур.

Про це розповів  голова ФГ «Слобідське» Володимир Вакуляк у ході конференції «Ефективне землеробство: гарантований урожай за несприятливих умов».

Так, головною перевагою застосування no-till цього року в господарстві стало збереження вологи під шаром мульчі, яка залишилася після попередніх культур, що дало можливість отримати пристойну врожайність культур.

«Соняшник у нас цього року дав 35 ц/га, що трішки менше, ніж торік (38 ц/га), втім, слід зважати, що цей рік дуже складний в контексті погодних умов. Наприклад, мої колеги, що застосовують традиційну технологію, цьогоріч отримали соняшник по 15-20 ц/га, пшеницю – по 35-40 ц/га», – зазначив фермер.

Крім того, озимі посіви, що були посіяні в мульчу попередніх культур (озима пшениця після озимого ріпаку) вбереглися від пошкодження і вимерзання 19-23 квітня, а також 12-14 травня. Озимий ріпак, посіяний у мульчу озимого ячменю, теж не зазнав пошкоджень, тоді як ріпак, який посіяли після ярого ячменю, мав невеликі пошкодження або часткове підмерзання листкової поверхні, тому що солома після його збирання була використана для годівлі і підстилки тваринам.

«Озимий ячмінь, який посіяли по попереднику сої теж частково зазнав пошкоджень, тому що під час збирання сої робиться дуже низький зріз жаткою. Але при порівнянні з посівами на полях, які обробляються по звичайній технології, пошкодження були мінімальними», – розповів Володимир Вакуляк.