На важких ґрунтах безводний аміак вносять на глибину 14-16 см
Для ефективнішого використання азоту під час застосування безводного аміаку його слід вносити на конкретну глибину.
Зокрема, на важких ґрунтах на глибину для запобігання газоподібних втрат аміак вносять на глибину 14-16 см, на легких – 16-18 см.
Оптимальна вологість на цій глибині має бути в межах 18-26%, адже як у пересохлому, так і перезволоженому ґрунті відбувається його випаровування: в сухому ґрунті через інтенсивний газообмін, у зволоженому – через випаровування з вологою або зі щілин, що утворюються проходом робочого органу.
Після потрапляння у ґрунт у вигляді газорідкої суміші безводний аміак зв’язується з ґрунтовою вологою, головним чином по лінії внесення, і має незначний радіус розповсюдження – близько 2,5 см по обидва боки від стрічки.
На ґрунтах легкого гранулометричного складу його рух убік помітніший через нижчу вбирну здатність – близько 5-7,5 см від лінії внесення. Таким чином формуються осередки високої концентрації іонів аміаку (NH4+) грушоподібної форми, що зумовлює кращу позиційну доступність азоту добрива.
Розміщення стрічки азотних добрив нижче від поверхні ґрунту, де азот перебуває спочатку в амонійній формі, сприяє тривалішому збереженню й повнішому використанню азоту рослинами.
Додати коментар